Eba Sunucu Mapping Verisi Alınamadı Ne Demek?

Covid19 nedeniyle yüz yüze eğitim yerine online eğitime geçildiği bu günlerde, birçok öğrenci derslere katılmak için EBA uygulamasını veya web sitesini kullanıyor. Okul derslerini canlı olarak dinlemeyi ve görüntülü olarak derse katılmayı sağlayan EBA, artık öğrencilerin online okul sınıfı hâline gelmiş durumda. Online yani çevrim içi olarak derslere katılmanın birçok kolaylığı olsa da, bazı sorunlar da meydana gelebiliyor. Öğrencilerin EBA’ya erişmeye çalıştıkları zaman aldıkları “sunucu mapping verisi alınamadı” hatası da, bu sorunlardan bir tanesi. Bazı öğrenciler ve öğretmenler, bu hatayı alıyorlar ve derse katılım sağlayamıyorlar. Bu sorunun çözümü için çeşitli yöntemleri sizin için derledik.

Eba Sunucu Mapping Verisi Alınamadı Ne Demek?

İnternet siteleri (sunucular), varsayılan olarak belirli düzeyde yoğunluğu kaldıracak şekilde tasarlanırlar. Web sitesine veya uygulamaya erişimin ortalamasına göre, o ihtiyacı karşılayacak düzeyde yapılandırılırlar çünkü ortalama kapasitenin üzerinde bir sistem kullanmanın maaliyeti daha yüksektir. EBA da bu şekilde çalışıyor. Bu nedenle, sizden kaynaklı olmayan “Eba Sunucu mapping verisi alınamadı hatası” almanız gayet doğal.

EBA Sunucu Mapping Verisi Alınamadı Hatası Çözümü

EBA Sunucu Mapping verisi alınamadı çözümü için, aşağıdaki maddeleri uygulayabilirsiniz:

  1. Kullandığınız tarayıcı, EBA ile uyumlu olmayabilir. EBA ile en uyumlu çalışan tarayıcı olan, Google Chrome’u, Mozilla Firefox’u veya Opera’yı kullanabilirsiniz.
  2. Reklam engelleyici bir uzantı kullanıyorsanız, bunu devre dışı bırakmayı deneyin.
  3. İnternet bağlantınızda bir sorun olabilir veya EBA’ya erişmek için çok yavaş olabilir. Hızlı ve sorunsuz bir ağa bağlanmayı deneyin. 4.5G ile bağlanabilir veya modem kaynaklı bir sorun olduğunu düşünüyorsanız, modeminizi yeniden başlatmayı deneyebilirsiniz.
  4. Çok sık giriş denemesi yapmışsanız da, bu hata mesajı ile karşılaşmış olabilirsiniz. Biraz bekleyin ve tekrar deneyin.
  5. Sorun, EBA’nın sunucularındaki yoğunluktan kaynaklanıyor olabilir. Olağan dışı bir yüklenme durumunda, sunucuda kilitlenme meydana gelebilir ve bu yüzden de siz, EBA’ya erişmede geçici bir sorun yaşayabilirsiniz. Sunucudaki yoğunluğun azalmasını bekleyin ve tekrar giriş yapmayı deneyin.
  6. Herhangi bir nedenle, erişiminiz engellenmiş olabilir. Böyle bir sorun olmadığından emin olun.
  7. Cihazınızdaki antivirüs yazılımı veya güvenlik duvarı, EBA’ya erişiminizi engelliyor olabilir. Geçici olarak devre dışı bırakmayı deneyin.

Yorum yapın