Microsoft, Windows 11 ile Yenilenecek Olan Paint Uygulamasını Gösterdi

Microsoft, uygulamaların yenilenmesinin bir kesimi olarak, Ekran Alıntısı Aracı, Hesap Makinesi ve daha fazlası üzere uygulamalara bir dizi güncellemeyi yavaş yavaş sunmaya başladı. Bu güncellemeler sadece görsel öğeleri temsil etmiyor ve firma yeni fonksiyonlar de ekliyor. Ekran Alıntısı Aracı’na bakıldığında firma, uygulamayı tek bir pakette birleştiriyor. Firmanın Baş Eser Sorumlusu Panos Panay‘ın bu ayın başlarında ipucu verdiği bir diğer uygulama, ‘Odak Oturumları’ ve Spotify entegrasyonunu destekleyen yeni Alarmlar ve Saat uygulamasıydı.

Şimdi ise Panay, Windows’ta yıllardır yerini almış çok sevilen bir uygulama olan Paint‘e gelecek güncellemeyi gösteren öteki bir tanıtım görüntüsünü Twitter üzerinde yayınladı. Bu öntanıtım görüntüsünde, çağdaş simgeler, yuvarlatılmış köşeler ve açık ve koyu temalar için dayanak içeren güncellenmiş bir kullanıcı arayüzü görülüyor. Bilhassa tema seçenekleri, hesap makinesinin bile artık bu özelliğe sahip olmasıyla birlikte, kutu içi uygulamalara odaklanıyor üzere görünüyor. Ayrıyeten yazı tipi tarzını ve fırça tiplerini seçmenin daha kolay yolları var üzere görünüyor, bilhassa kalemi olan kullanıcılar için iyileştirmeler gözüküyor.

Here’s another @Windows 11 first look. This is the beautifully redesigned Paint app, coming soon to Windows Insiders. Can’t wait to see your creations! #Windows11 #WindowsInsiders pic.twitter.com/jiKyfqQFUV

— Panos Panay (@panos_panay) August 18, 2021

Klasik Paint uygulamasını daha evvel Paint 3D ile değiştirmeyi deneyen firma, bunda pek başarılı olamadı. Lakin, bu yılın başlarında, Paint 3D’nin yeni Insider derlemeleri yüklemeleriyle bir arada sunulması durduruldu ve bu da firmanın uygulamaya ve Windows’taki 3D paradigmasına odaklanmasının sona erdiğinin sinyalini veriyor. Artık, tanınan klasik eserin yine hayata dönmesi, hala kolay lakin fonksiyonel araca güvenenler tarafından güzel karşılanan bir hareket olarak gelebilir.

Öteki Windows 11 uygulamaları üzere, güncellenmiş Paint uygulaması da Microsoft Store üzerinden sunulabilir. Paint’e ek olarak, Redmondlu devin Windows 11 duyurusu sırasında yaptığı güzelleştirmelerle Fotoğraflar uygulamasını da yenilemesi bekleniyor. Bu uygulama güncellemeleri Store aracılığıyla dağıtıldığından ötürü Windows 11 yapılarına bağlı olmaları gerekmeyecektir…

Yorum yapın