Samsung Telefonlara Yeni Evrak Transfer Yeteneği Geliyor

Galaxy Z Fold 3 ve Galaxy Z Flip 3, Samsung’un öteki akıllı telefon markalarıyla belge paylaşımı için Mutual Transmission Alliance (MTA) standardını benimseyen birinci akıllı telefonları üzere görünüyor, lakin MTA protokollerinin Quick Share ile entegre olup olmadığı şimdi muhakkak değil.

Samsung’un MTA ile güçlerini birleştirme konusundaki açık kararı, Galaxy Z Fold 3 ve Z Flip 3 sahiplerinin öbür akıllı telefon markalarına ve öbür akıllı telefon markalarından daha kolay evrak aktarabilmeleri manasına geliyor. MTA ortaklarının ortasında Xiaomi, Oppo, Vivo, Realme, OnePlus, ASUS, Black Shark, Hisense, Meizu ve ZTE bulunuyor.

Dahası; şayet Samsung Galaxy Z3 serisinin piyasaya sürülmesiyle bir arada MTA’ya katılırsa, akıllı telefonların yanı sıra dizüstü bilgisayarlar üzere öteki aygıt çeşitleri ile daha kolay evrak paylaşımı mümkün olabilir.

MTA evrak paylaşım sistemi; dokümanları, fotoğrafları, görüntüleri ve ses evraklarını destekliyor. Yakındaki aygıtları taramak için Bluetooth LE’yi kullanıyor ve paylaşım Wi-Fi Direct üzerinden yapılıyor. Transfer suratları 20 Mbps’nin üzerine çıkabiliyor.

Samsung’un artık bir MTA üyesi olduğunu varsayarsak, şirket 27 Ağustos’a yaklaştıkça ve Galaxy Z Fold 3 ve Z Flip 3 müşterilere gönderilmeye başladığında daha fazla detayın açıklanacağı kestirim edilebilir…

Yorum yapın