WhatsApp’ta Kaybolan Fotoğraflar Periyodu Resmi Olarak Başladı!

WhatsApp, geçtiğimiz aylarda Android ve iOS’ta WhatsApp Beta uygulaması aracılığıyla “bir defa görünen” fotoğraf ve görüntü gönderme özelliğini test etmekteydi. Bu özellik, medya evrakının görüntülendiği anda otomatik olarak silindiği Snapchat’e misal halde çalışmaktaydı. Yeni özellik, şirketin Kasım 2020’de duyurduğu Kaybolan Bildiriler teşebbüsünün bir modülü olarak sunuluyor.

Bugün Facebook, beta testinin tamamlanmasının akabinde, bir kere görünen ve akabinde silinen medya içeriği dayanağının bu hafta tüm kullanıcılara sunulacağını duyurdu. Özellik, şimdiden WhatsApp Web’de ve Android aygıtlarda mevcut. Bu özelliği nasıl kullanacağınızı daha evvelki haberimizden yahut şirketin duyuru tweet’inden inceleyebilirsiniz.

New feature alert!

You can now send photos and videos that disappear after they’ve been opened via View Evvel on WhatsApp, giving you more control over your chats privacy! pic.twitter.com/Ig5BWbX1Ow

— WhatsApp (@WhatsApp) August 3, 2021

Şirketin bu özellik için vurguladığı kimi kullanım durumları, Wi-Fi şifrelerinin paylaşılması yahut kimi uygun olaylara reaksiyon verilmesi. Bir kere görüntülenen medya galeriye kaydedilemez, yönlendirilemez, favori olarak işaretlenemez yahut paylaşılamaz, lakin tekrar de ekran imajı yahut ekran kaydı olarak kaydedilebileceğini unutmamak kıymetli. Ayrıyeten, 14 gün içinde açmazsanız, medya otomatik olarak silinir ve sırf açılmamışsa bir yedeklemeden geri yüklenebilir. Ayrıyeten, şayet biri bir defa görüntülenen medyayı raporlamaya karar verirse, medya WhatsApp’a iletilecektir.

  • Elon Musk’tan WhatsApp’a Reaksiyon Geldi
  • WhatsApp Masaüstü Nedir; Nasıl Kullanılır?
  • WhatsApp Web Nedir; Nasıl Kullanılır?
  • Signal Nedir; WhatsApp’tan Ne Farkı Var?

Yorum yapın