Xiaomi, Galaxy Note’un Boşluğunu Mi Mix 4 ile Dolduracak!

Samsung, 11 Ağustos’ta Uncpacked etkinliğinde yeni Galaxy aygıtlarını tanıtmaya hazırlanıyor. Yapılacak tanıtımda muhtemelen katlanabilir aygıtları olan Galaxy Fold ve Galaxy Flip‘in yeni versiyonları ile Galaxy Buds kulaklık ve Galaxy Watch akıllı saatin yeni modellerini göreceğiz. Pekala, Galaxy Note 21 tanıtılacak mı? Aslında geçtiğimiz günlerde bu bahisle ilgili bir açıklama yapan Samsung Electronics Taşınabilir Dünya Lideri ve CEO’su Dr. TM Roh, açıklamasında çok beklenen Galaxy Note 21’e ait yanıtı vermişti: “Bu sefer yeni bir Galaxy Note’u tanıtmak yerine, sevilen Note özelliklerini daha fazla Samsung Galaxy aygıtına genişleteceğiz.” Evet, 11 Ağustos’ta Galaxy Note 21 olmayacak.

Pekala, bu Galaxy Note serisinin bittiği manasına mı geliyor? Açıkçası bununla ilgili net bir açıklama şu ana kadar yok. Lakin bilinen şu ki, Samsung, Galaxy Note serisinin özelliklerini başka Galaxy aygıtlarına genişletmeyi planlıyor; bunu da S Pen kalem takviyesini öteki aygıtlara açmakla yapmaya başlamıştı. Artık bunun öbür adımları olarak, tanıtılacak yeni aygıtlarda da bu takviyesi ve tahminen de fazlasını göreceğiz. Bunun için ise 11 Ağustos’u bekliyoruz.

  • Galaxy Note için imza kampanyası düzenliyorlar!

Öte yandan Galaxy Note 21’in bu yıl tanıtılmayacak olması, öteki markalar tarafından da bir fırsat olarak görülebilir. Xiaomi’nin de bu fırsatı gördüğü tez ediliyor ve Mi Mix 4 ile bu kategoride boşluğu doldurmak isteyeceği düşünülüyor.

Ortaya çıkan söylentilere nazaran Xiaomi Mi Mix 4, Galaxy Note 21’den beklenen pek çok özelliği barındıracak. Telefonun ekran kenarlarının kavisli olacağaı söylenirken, ekran altı kamera sistemi de Mi Mix 4’te yer alacak. Lakin bunlar dışında telefona ait pek elle tutulur bir bilgi şimdilik bulunmuyor. Öte yandan Xiaomi Mi Mix 4’ün Çin dışında piyasaya sürülüp sürülmeyeceği de bilinmeyenler ortasında.

Yorum yapın