Zepp Health’ten Dikkat Çeken Yeni Teknolojiler

Zepp Health Corp. (NYSE: ZEPP), geçtiğimiz günlerde şirketin dört değerli geliştirmesinin duyurusunu içeren yıllık geliştirici konferansı Next Beat 2021 – The Future of Heath’e mesken sahipliği yaptı.

HuangshanTM 2s – Üçüncü Jenerasyon Akıllı Aygıt AI Çipi Performansı Artırıyor

Zepp Health, şirketin Huangshan 2’ye kıyasla kıymetli performans artışları sunan yeni kuşak akıllı giyilebilir çipi Huangshan 2s’yi duyurdu. Yeni çip güç tüketimini %56 ve beklemedeki güç tüketimini %93 oranında azaltırken, grafik performansını %67 oranında artırıyor.

Huangshan 2s, çift çekirdekli RISC-V komut seti mimarisini kullanan birinci giyilebilir yapay zeka işlemcisi. Şirket, fonksiyon, performans ve güç tüketimini bu kadar yeterli dengeleyen bir giyilebilir çip geliştirmekten ötürü heyecan duyuyor. Yeni çip tüketicilerin şirketin akıllı sıhhat eserlerinde dair tecrübelerinde ve performansta değerli bir fark yaratacak. Huangshan 2s, şirketin üçüncü kuşak Amazfit akıllı saatleri için kilit çiplerden biri olacak.

Zepp OS – Uygulama Geliştiricileri için Güç Verimli Açık Mimari ve Sıhhat İdare Sistemleri için platform oluşturan Zepp Health, akıllı giyilebilir Zepp OS için büsbütün farklı bir hafif Küçük Program + Bulut konsepti geliştirdi. Şirketin işletim sistemi de sıhhat ve kullanıcı tecrübesine ehemmiyet verilerek tasarlandı ve hafiflik, pürüzsüzlük ve pratiklik olmak üzere üç temel özelliğe odaklandı.

Zepp OS, sırf bir akıllı saat işletim sistemi olmakla kalmayıp, tıpkı vakitte açık bir sıhhat idaresi platformunun çekirdeğini oluşturuyor. Böylelikle öteki birçok taşınabilir işletim sisteminin sınırlamalarını ve problemlerini ortadan kaldırıyor.

55MB’lık yeni Zepp OS, şirketin evvelki Amazfit işletim sisteminin onda biri boyutunda ve WatchOS 8’in yirmi sekizde biri büyüklüğünde. Zepp OS’nin güç tüketimi evvelki Amazfit OS’den %65 daha düşükken, karşılaştırma testlerinde şirketin akıllı saatlerinden birinde pil ömründe %190’lık artış gözlemlendi. Yeni Zepp OS ayrıyeten kullanıcı tecrübesini en üst seviyeye çıkarmak için birçok çağdaş ve dinamik görsel efekt içeriyor.

Zepp ve Amazfit kullanıcıları için en heyecan verici şeylerden biri de, şirketin, şirketin tescilli biyosensör dizisinden ve AI çipinden gelen yüksek kaliteli data ve zekadan yararlanan yeni uygulamalar oluşturmak için geliştiricilere Küçük Program çerçevesini açması.

Yeni Zepp OS sadece akıllı telefonlarla değil, akıllı meskenler ve öbür sıhhat aygıtları ve ödeme sistemleriyle daha güzel irtibat kurmak için çok muteber ve kararlı bir Bluetooth irtibatı sağlıyor. 4G/5G modüllerini destekleyen Zepp OS, akıllı telefon olmadan direkt buluta saat kontaklarına müsaade vermek için TCP/IP ağ protokollerini entegre ediyor. Zepp OS, NetEase, Spotify, Alexa, Yuepao yahut Strava üzere müzik, sesli komut ve fitness için internet bulut hizmeti uygulamalarını destekliyor.

Zepp OS, 2021’in 4. çeyreğinde resmi olarak piyasaya sürülecek ve binlerce geliştiricinin iştirakiyle akıllı giyilebilir kullanıcılar için global bir açık kaynaklı sıhhat ekosistemi oluşturmasına imkan tanıyan, açık kaynaklı sıhhat idaresi platformu haline gelecek. Zepp Health, harici objelerin interneti (IoT) ortaklarına yönelik ticari uygulamaları dağıtmak üzere halihazırda Yitong Technology’ye Zepp OS ve Huangshan 2s akıllı giyilebilir çip teknolojilerini lisansladı.

Zepp Health Bilekten Tansiyon Ölçümünü Tanıttı

Zepp Health, non-invaziv bir halde bilekten kan basıncı ölçebilen PumpBeats™’i tanıttı. Beş yıllık teknik araştırmaya dayanan ve şirketin tescilli Huangshan AI çipini ve biyosensör dizisini kullanan Zepp Health PumpBeats™ algoritması, saatin optik sensörleri aracılığıyla kan basıncını ölçebiliyor. Pekin Üniversitesi First Hospital’deki hipertansif hastaların klinik testleri, PumpBeats ölçümlerinde Sistolik basınçta 5,14 mmHg’den, Diyastolik basınçta 4,88 mmHg’den az sapma buldu.

Kan basıncı ölçümü yalnızca 30 saniye sürüyor. PumpBeats™’in 2021’in 4. çeyreğinde Amazfit eserlerinde sunulması bekleniyor.

Zepp Health, Tıbbi Görüntüleme Teknolojilerine Yatırım Yapmaya Devam Ediyor

Şirketin sıhhatle teknolojiyi birleştirme misyonu tüketicilerle hudutlu değil. Şirket, tüketicileri ve klâsik sıhhat sistemini kapsayan ve kapsayan daha geniş bir sıhhat ve zindelik sistemini için alan bir vizyona sahip. 2020’de Zepp Health, minyatürleştirme, yapay zeka, çip, sensör ve algoritma uzmanlığının pazara sunulan yeni tıbbi görüntüleme teknolojilerinde kullanılabileceğini fark etti. Şirket, Promaxo, Inc. ve Hyperfine, Inc. dahil olmak üzere birçok genç tıbbi görüntüleme şirketiyle iştirakler kurdu ve kıymetli finansal yatırımlar yaptı. Bu yeni minyatür ve taşınabilir MRI, X-Ray ve ultrason sistemleri, tıbbi görüntülemede uygulama ve maliyetleri alt üst edecek. Global olarak daha yeterli bakım ve daha düşük maliyetler üzerinde değerli tesiri olacak.

Konferansta Zepp Health, şirketin Çin’deki eforlarını desteklemek için ek mühendislik geliştirme uğraşını duyurdu. Araştırma, Çin pazarının eşsiz gereksinimlerinin yanı sıra şirketin mühendisliğinin ve IP’sinin gelişen yeni teknolojileri nasıl tamamlayabileceğini ve paha katabileceğini keşfedecek.

Yorum yapın